Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Özgür Turgay

Dr. Özgür Turgay

Wellpoint Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

• 1975 Antep doğumlu ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Turgay, profesyonel kariyerine Medline Acil Sağlık Hizmetleri şirketinde Acil Doktoru olarak başladı.

• Ardından Acil servisler Koordinatörlüğüne ve sonrasında Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına yükseldi.

• 2008 yılında Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri şirketinin kuruluşunda CEO olarak yer aldı. Aynı zamanda Acıbadem Sağlık Grubu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

• Fortune Magazine’in “The Most Successful and Inspiring 40 CEOs under 40” listesine üç yıl üst üste seçildi.

• 2012’de Frost&Sullivan’ın Pan European Growth Leadership’2012 ödülünü aldı.

• Türkiye’de modern acil sağlık hizmetleri sektörünün duayenlerinden olan Turgay; Hava Ambulansı, Lokasyon belirleyen Çağrı Merkezi, Acil Sağlık Çağrı Merkezi, Telemedicine gibi birçok hizmeti ülkemizde ilk başlatan kişidir.

• Bilişim teknolojileri ve modern sağlık yönetimi alanlarında yatırımları bulunmakta olan Turgay’ın aynı zamanda sigorta sektöründe Bağımsız Yönetim Kurulu üyelikleri de devam etmektedir.

İcra Kurulu

Mustafa Demirci

Mustafa Demirci

Platform OSGB Genel Müdür

  • 1977'de Balıkesir’de doğdu.
  1998'de Marmara Üniversitesi Anestezi Bölümü’nü 2006'da Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tamamladı. İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisans derecesini Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden 2012 yılında aldı.

  • İş hayatına 1998’de Ambulans Sağlık Teknisyeni ve Anestezist olarak Medline’da başladı.

  • . Ardından 2007 yılına kadar sırasıyla Sağlık Teknisyenleri Sorumlu Müdürlüğü, Ankara Bölge Operasyon Müdürlüğü, Hastaneler ve Anlaşmalı Kurumlar Yöneticiliği ve tüm Türkiye Operasyon Denetim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

  2007 yılından bugüne Platform OSGB’nin Kurucu Genel Müdürü olan Demirci İş Sağlığı ve Güvenliği alanında hem kamu hem de özel sektörde birçok yeniliğe imza atmış, kanun hazırlık çalışmalarında bulunmuş ve liderlik yapmıştır. Yüksek Lisansını da İş Sağlığı ve Güvenliği üzerine tamamlayarak sektöre öncülük etmeye devam etmektedir.

  Uzmanı olduğu konular ve aldığı eğitimler:

  • İlk Yardım Eğitmenliği
  • Ulusal Medikal Afet Yönetimi
  • 6 Sigma Süreç Analizi
  • ISO 9001 İç Denetçilik

Dr. İlker Abalı

Dr. İlker Abalı

Sağlıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

  • 1975 yılında Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir Karşıyaka'da tamamladı.
  2001 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

  • 1998-2008 yılları arasında Medline’da sırasıyla alarm merkezi operatörü, alarm merkezi doktoru, ambulans doktoru, alarm merkezi müdürlüğü görevlerinde bulundu; operasyon müdürlüğüne kadar yükseldi.

  • 2008-10 yılları arasında Acıbadem Mobil’de operasyon müdürlüğü yaptı.

  • 2010 yılından bu yana Wellpoint’te Sağlık Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini ve grup şirketlerinde medikal içerik üretim ekibinin yöneticiliğini birlikte yürütüyor.

Mustafa Torun

Mustafa Torun

Wellpoint Mali İşler Direktörü

  • 1968 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi.
  İş yaşamına 1989 yılında Koçak İlaç’ta başladı, ardından Dünya Gazetesi’nde çalıştı.

  • Türkiye’nin ilk hazır kahve markası olan Ferrera’nın lansmanında ve marka olarak yerleştirilmesinde çalıştı; bayi teşkilatı oluşturulması ve organizasyonel yapılanmasında görev aldı.

  • 1998 yılında Medline’da Mali İşler Müdürü olarak işe başladı. 2001 yılında Esas Holding ile gerçekleştirilen şirket birleşmesinde hem finansal hem de idari olarak aktif sorumluluk aldı.

  • 2009 yılı itibarı ile Acıbadem Mobil’e geçti ve 2014’e kadar burada çalıştı.

  • Eylül 2014’ten beri Wellpoint Şirketler Grubu’nda Mali İşler Direktörlüğü yapmaktadır.

Didem Kulğı Karakaya

Didem Kulğı Karakaya

Satış ve İş Geliştirme Grup Başkanı

  Profesyonel kariyerinde 16. yılını dolduran Didem Kulğı Karakaya, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Koç Üniversitesi’nde Executive MBA yaparak, Georgetown Üniversitesi McDonough School of Business Executive Education’da Uluslararası İşletme Programı’nı tamamlamıştır. Aynı zamanda International Coaching Federation’dan ( ICF) akredite profesyonel bir koç olan Didem Kulğı Karakaya; özel yaşamında ise  evli ve  8 yaşında bir kız çocuğu annesidir.
  Kariyer hayatı  boyunca Garanti Bankası, Avon, Estee Lauder, Bioderma, Reckitt Benckiser ve son olarak da  Ales Groupe (Lierac&Phyto&Jowae) şirketlerinde çalışarak uzun yıllardır sağlık sektöründe hekim, eczacı ve diğer sağlık personelleri ile işbirliği içerisinde çalışmıştır. Çalıştığı süreler boyunca satış, finans, pazarlama, ticari pazarlama, iş geliştirme ve eğitim alanlarında yöneticilik rolleri olan Sayın Karakaya, son üç yıldır Ales Groupe şirketinde Satış ve Pazarlama Direktörü görevinde olup, şirketin tüm iş birimlerinin yönetiminden sorumlu olarak çalışmıştır.

Suna Erkal Varal

Suna Erkal Varal

Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Direktörü

  Lise eğitimini Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’ nde tamamlamış olup Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 1999 yılından mezun olmuştur. Evlidir ve tek yumurta ikizi erkek çocuk annesidir. İleri seviyede İngilizce ve Fransızca, orta seviyede de İspanyolca bilmektedir.
  1999 yılında iş hayatına atılarak sırası ile Uzel Holding, KVK Teknoloji Ürünleri ve Legrand Bufer Elektrik firmalarında çalıştı. 2003 yılında Sandoz İlaç’ ta İletişim Müdürü olarak çalışmaya başlayarak sağlık sektörüne giriş yaptı. Sağlık alanında birçok farkındalık projesi, ürün lansmanları, pazar erişim, medikal pazarlama ve iletişim çalışmalarına liderlik etti.  
  10 senenin ardından dünyanın lider medikal teknoloji şirketlerinden Medtronic’ e geçerek PR ve İletişim Müdürü olarak çalışmaya başladı. Türkiye’ de medikal teknoloji alanının sağlık sektörünün önemli bir bileşeni olarak konumlandırması amacıyla birçok proje yürüttü. Takiben Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya’ yı da içine alan bölgesel role terfi etti.  Aynı zamanda da Araştırmacı Tıp Teknolojileri Derneği (ARTED) İletişim Komitesi’ nde de aktif olarak çalışarak medikal cihaz sektörüne yönelik birçok proje ve programa liderlik etti.

Platform Sağlık Hizmetleri ve Danışmanlık Organizasyon A.Ş Copyright © 2021